Hamas açıklaması Filistinli genç kızın başını yaktı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve hükümeti, uluslararası kamuoyunun tepkisine rağmen Gazze’de sivillere saldırmaya devam ediyor.

Birçok ülkede üniversite öğrencileri İsrail’in şiddetini kınayarak eylem düzenlerken İngiltere’den tepki çeken bir hamle geldi.

7 Ekim’deki Hamas saldırısına atıf yaparak, “Filistin direnişinin bu noktaya gelmesinden dolayı gururluyum ve gerçekten çok mutluyum.” diyen Manchester Üniversitesi hukuk öğrencisi 19 yaşındaki Filistinli Dana Abuqamar’ın vizesi, “ulusal güvenliğe tehdit” sebebiyle iptal edildi.

“SÖZLERİM ÇARPITILDI”

Yayınlanan görüntülerde “Filistin’in Manchesterlı Dostları” isimli kuruluşun başkanı olan Abuqamar, İngiliz hükümetinin vizesini iptal ederek insan haklarını ihlal ettiğini söyledi. Abuqamar, “Kamu güvenliğine risk oluşturduğum suçlaması temelsiz. Benim sözlerim bağlamından koparıldı ve sanki ben sivillere zarar verilmesini destekliyormuşum gibi bir algı yaratıldı. Bu hiç gerçek değil. Masum sivillerin ölümüne asla göz yumulmamalı.” ifadesini kullandı.

“AKRABALARIMI KAYBETTİM”

Abuqamar, İsrail ordusunun işgal altındaki Gazze’de üç katlı bir binayı bombalaması sırasında en az 15 akrabasını kaybettiğini söyledi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x